O FIRMIE

To, co zaczęło się od skromnej produkcji małych zabawek i rowerków trójkołowych dla lokalnych klientów, stało się globalnym dostawcą wysokiej jakości maszyn.

NORWESKI WARSZTAT RZEMIEŚLNICZY OD 1949

W 1949 roku, w wieku 27 lat, norweski spawacz Johan Gjønnes zainwestował w spawarkę. Intencją było utrzymanie się z naprawy sań i rowerów dla sąsiadów i znajomych. W małej wędzarni w Fannrem, około 45 kilometrów na południowy zachód od Trondheim, stopniowo rozwijał działalność w zakresie produkcji zabawek, rowerów trójkołowych i prostych powozów ręcznych dla rolnictwa.

INNOWACYJNE PRODUKTY OPARTE NA DOŚWIADCZENIU

W latach 60. i 70. wzrosła produkcja sprzętu rolniczego, a ponieważ zapotrzebowanie rosło, więcej pracowników zostało zaangażowanych w produkcji. Większość pracowników pochodziła z okolicznych gospodarstw rolnych lub miała doświadczenie w rolnictwie co spowodowało, że rozwój nowych produktów opierał się na szerokim praktycznym doświadczeniu i pomysłowości dla potrzeb użytkowników.

OD WIEJSKIEGO WARSZTATU DO GLOBALNEJ MARKI

Wkrótce Orkel stał się znaną marką, znaną z niezawodnej jakości. W 1986 roku skonstruowano pierwszą prasę zwijającą Orkel, a dzięki cylindrycznym belom z sianokiszonką Orkel zwrócił na siebie uwagę świata. Dziś Grupa Orkel jest uznanym, silnym i pionierskim dostawcą pras zwijających, praso-owijarek i sprzętu transportowego reprezentowanych w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach. Firma jest jednym z największych producentów w swoim segmencie w Norwegii i ma wyjątkową pozycję na rynku krajowym.

PASJA INNOWACYJNOŚCI I JAKOŚCI PRZEZ 60 LAT

Orkel zdobył uznanie krytyków i doskonałą reputację za wysoką jakość dzięki doświadczeniu i innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Dość daleko od małego, skromnego wiejskiego warsztatu założyciela, Johana Gjønnesa, założonego ponad 60 lat temu do doskonałego kunsztu. Jakość, innowacyjność i zaangażowanie oraz pasja to nadal ideały, którymi się kierujemy.

Orkel Polska

Wyłączny dystrybutor maszyn firmy Orkel
Selma sp. z o.o. sp. k.

Oficjalna strona producenta
orkel.no

KONTAKT