Kiszonka kukurydziana w beli od tej w silosie różni się:

  1. skróceniem fazy oddychania
  2. równomiernym i wysokim stopniem sprasowania
  3. szczelną izolacją
  4. długą stabilnością po otwarciu

W beli inaczej przebiegają procesy zachodzące podczas zakiszania. Poniżej w galerii wykresy podstawowych parametrów zmierzonych podczas badań przeprowadzonych przez belgijski Uniwersytet. Do badań sieczka kukurydziana o ZSM ok. 30% została zebrana z tego samego pola tego samego dnia.

 

 

 

 

 

Pod względem jakości kiszonka w beli znacząco się różni od kiszonki w dobrze założonym silosie. Poniżej tabela z parametrami pomierzonymi po 10 miesiącach przez belgijski Uniwersytet w Gembloux:

Wybrane mierzone parametryBela OrkelSilos
pH4,43,8
N-NH3/N511
Mikotoksyny [ppm (mg/kgSM)]12002500
Temperatura kiszonki po upływie 24 godz. od pobrania17,0423,30
Temperatura kiszonki po upływie 48 godz. od pobrania18,7032,00

 

Oferta kompaktorów Orkel

Belownica HI-X
Belownica HI-X

W przypadku belowania materiałów rozdrobnionych takich jak RDF (paliwo zastępcze z odpadów) i zmieszanych odpadów komunalnych, a także kompostu i trocin, nowy kompaktor Hi-X jest idealny dzięki innowacyjnej technologii i wytrzymałym materiałom.

Belownica DENS-X
Belownica DENS-X

DENS-X – najnowsza maszyna typu Kompaktor firmy Orkel jeszcze lepiej pakuje w cylindrycznych belach rozdrobnione materiały, takie jak pasze objętościowe, trociny, torf, liście i wiele więcej. Rozwiązanie ma zastosowanie w zakiszaniu pasz objętościowych takich jak: kukurydza, wysłodki i wielu innych oraz w logistyce ułatwiając przeładunek, transport i przechowywanie.

Belownica MP / MC
Belownica MP / MC

MP2000 i MC1000 oraz MC850 – sprawdzone praso-owijarki od lat znane na świecie pakują rozdrobnione materiały, , takie jak pasze objętościowe, trociny, torf, liście i wiele więcej. Rozwiązanie ma zastosowanie w zakiszaniu pasz objętościowych takich jak: kukurydza, wysłodki i wielu innych oraz w logistyce ułatwiając przeładunek, transport i przechowywanie.

Zobacz dlaczego belowanie kiszonki to pasza najwyższej jakości