Przekonaliśmy się, że jest jakościowa różnica pomiędzy kiszonką z silosu i z beli Orkela. Opas bydła tą drugą skutkował znacznym przyrostem wagi bydła przy mniejszym zużyciu energii.

Jos Boonen, Hotton, Belgia

 

Podczas systematycznych badań uzyskano następujące wyniki:

 

Inny hodowca również zauważył różnicę.
 

Doktor weterynarii Jean Devillers Marchin, Belgia

Doskonała mikrobiologiczna równowaga kiszonki w belach Orkel daje lepszą florę mikrobiologiczną w żwaczu co prowadzi do lepszego wykorzystania jej składników odżywczych. Od czasu kiedy rozpoczęliśmy stosowanie kiszonki z bel Orkel jakość i walory smakowe świeżego mleka, masła i sera znacznie wzrosły.

Badania porównawcze produkcji mlecznej krów karmionych paszami zawierającymi kiszonką z kukurydzy z silosu i oddzielnie z bel Orkela zlecono firmie CRV*.

Firma CRV, jest międzynarodowym przedsiębiorstwem zajmującym się ulepszaniem genetycznym bydła. W przeprowadzonych badaniach zapewniła genetyczne podobieństwo krów biorących udział w badaniu co zminimalizowało wpływ cech indywidualnych na uzyskane wyniki. Przez pięć miesięcy karmiono krowy w dwóch grupach (2 x 10 krów i 2 x 4 krowy) kiszonkami z bel Orkel i z silosu obie z kukurydzy zebranej z jednego pola tego samego dnia.

*Udziałowcami CRV są: holenderska spółdzielnia CR Delta oraz flamandzka spółdzielnia VRV. CRV działa na terenie Holandii, belgii, Brazylii, Nowej Zelandii, Czech, Luksemburga, Niemiec, i Hiszpanii. Ponadto produkty i usługi CRV dotyczyły 50 innych krajów na całym świecie. W latach 2007/2008 ogólna liczba prawie 7 milionów dawek nasienia zostało sprzedane na całym świecie. Biura zarządu CRV znajdują się w Arnhem w Holandii.

Oferta kompaktorów Orkel

Belownica HI-X
Belownica HI-X

W przypadku belowania materiałów rozdrobnionych takich jak RDF (paliwo zastępcze z odpadów) i zmieszanych odpadów komunalnych, a także kompostu i trocin, nowy kompaktor Hi-X jest idealny dzięki innowacyjnej technologii i wytrzymałym materiałom.

Belownica DENS-X
Belownica DENS-X

DENS-X – najnowsza maszyna typu Kompaktor firmy Orkel jeszcze lepiej pakuje w cylindrycznych belach rozdrobnione materiały, takie jak pasze objętościowe, trociny, torf, liście i wiele więcej. Rozwiązanie ma zastosowanie w zakiszaniu pasz objętościowych takich jak: kukurydza, wysłodki i wielu innych oraz w logistyce ułatwiając przeładunek, transport i przechowywanie.

Belownica MP / MC
Belownica MP / MC

MP2000 i MC1000 oraz MC850 – sprawdzone praso-owijarki od lat znane na świecie pakują rozdrobnione materiały, , takie jak pasze objętościowe, trociny, torf, liście i wiele więcej. Rozwiązanie ma zastosowanie w zakiszaniu pasz objętościowych takich jak: kukurydza, wysłodki i wielu innych oraz w logistyce ułatwiając przeładunek, transport i przechowywanie.

Zobacz dlaczego belowanie kiszonki to pasza najwyższej jakości